O mnie
Doświadczenie zawodowe
Jestem psychoterapeutą klinicznym i psychodietetykiem. Pomagam osobom w rozwiązywaniu problemów natury emocjonalnej, rozwoju osobistym, leczę zaburzenia psychiczne. Pracuję w nurcie integracyjnym korzystając z dorobku modalności psychodynamicznej i behawioralno-poznawczej, dopasowując techniki terapeutyczne do potrzeb pacjenta.


Jestem założycielką Centrum Terapii i Rozwoju „Bezpieczna Wyspa”, który oferuje wsparcie psychoterapeutyczne i dietetyczne różnych specjalistów. Psychodietetyka jest integralną częścią prowadzonej przeze mnie psychoterapii.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W pracy kieruję się Kodeksem Zasad Etycznych Psychoterapeuty.

Obok pracy w gabinecie aktywnie współpracuje z mediami (radio, telewizja, internet), prowadzę autorski kanał na portalu Youtube i angażuje się w projekty szkoleniowe. Współpracowałam z Fabryką Siły edukując psychologów, dietetyków i trenerów personalnych. Stworzyłam autorskie warsztaty rozwojowe: „Internetowy Trening Nawyków Żywieniowych” i „Akademię DietoMotywacji”. Prowadziłam również szkolenia dla studentów z Koła Nauk Psychologicznych PRAGMA Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Pracę zawodową rozpoczęłam w 2013 roku od udzielania wsparcia psychodietycznego w zakresie motywacji i zmiany nawyków żywieniowych. Od tego czasu udzieliłam tysiące porad psychodietetycznych w różnych miejscach Polski. Współpracowałam ze szkołami, domami kultury, firmami medycznymi.

Praca psychodietetyka przynosiła mi wiele satysfakcji, a sukcesy pacjentów napełniały poczuciem sensu w to co robię. Wraz z upływem lat zaczęłam jednak zauważać, że część zgłaszających się do mnie osób wymaga specjalistycznej opieki, która wykracza poza kompetencje psychodietetyka. Problemy z jedzeniem bywają objawem poważniejszych problemów emocjonalnych, które wymagają leczenia psychoterapią. Czułam, że chcę lepiej rozumieć ludzi i dostrzegałam, że wsparcie psychodietetyczne bywa niewystarczające. W mojej pracy stawiam na rzetelność, dlatego w 2017 roku rozpoczęłam studiowanie psychoterapii klinicznej. Poprawiło to efektywność mojej pracy i okazało się jedną z najlepszych życiowych decyzji. Od tego czasu potrafię lepiej pomagać pacjentom z problemami jedzenia. Ponadto wyspecjalizowałam się w pomocy osobom przygniecionym stresem, nie radzącym sobie z własnymi emocjami i doświadczającym problemów w relacjach międzyludzkich.
Stale uczestniczę kursach i szkoleniach, które poszerzają moją umiejętności.
O mnie w mediach
- „Jak to się stało, że ważę 170 kilogramów” – program „Rozmowy w toku”, telewizja TVN
- „Rozmowa z psychodietetykiem” – program „36,6”, telewizja TVN
- „Dlaczego szukamy diety cud?” – Radio Kraków
- „Psychodietetyka – praca z motywacją i przekonaniami” – Radio UJ FM
- „Komu i jak może pomóc psychodietetyk” - portal Moja Psychologia
- „Anoreksja dziecięcia i inne zaburzenia jedzeniu dzieci” –portal Interia.pl
- „Dyskryminacja dzieci z nadwagą i otyłością” – portal Parenting.pl
- „Kiedy niejadek powinien nas zaniepokoić?” – wywiad dla portalu interia.tv
Wykształcenie zawodowe
Od 2020 r. biorę udział w 4 letnim szkoleniu z psychoterapii klinicznej na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum.
Przeszłam obowiązkową psychoterapię własną. Moją pracę z pacjentami regularnie konsultuję z superwizorami Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Psychologicznego.
W 2020 r. odbyłam dwa lata studium psychoterapii integracyjnej w Krakowie. W tym czasie brałam udział w szkoleniach, które poszerzyły moje umiejętności diagnostyczne i psychoterapeutyczne.
- Szkolenie z psychoterapii zaburzeń lękowych i posttraumatycznych
- Szkolenie z diagnozy DSM-IV-TR i DSM-5
- Szkolenie z psychoterapii krótkoterminowej
- Szkolenie z hipnozy
W 2018 r. ukończyłam roczne szkolenie w Centrum Terapii Behawioralno-Poznawczej w Warszawie. Szkolenie to obejmowało między innymi:
- Podstawy terapii behawioralno – poznawczej
- Techniki mindfullness
- Leczenie zaburzeń lękowych, depresyjnych, obsesyjno-kompulsywnych i psychosomatycznych
- Leczenie zaburzeń snu
- Leczenie zespół stresu pourazowego i pracę z traumą
- Terapię par
- Pracę nad samooceną
W 2016 r. uzyskałam dyplom magistra inżyniera na kierunku „Technologia żywności i żywienia człowieka” na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.
Podczas studiów równolegle zdobywałam wykształcenie z zakresu psychodietetyki w Centrum Edukacji i Poradnictwa Żywieniowego NutriCenter.
- Szkolenie z zakresu psychodietetyki „Dietocoaching st.I”
- Szkolenie z zakresu psychodietetyki „Dietocoaching st.II”
- Szkolenie z zakresu psychodietetyki „Dietocoaching st.III”
W 2015 r. zaczęłam pracę w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM w Krakowie z którym współpracuję do dziś.
W 2013 r. skończyłam zaawansowany kurs dietetyki w Akademia Dietetyki w Krakowie przeznaczony dla magistrów i inżynierów. Otrzymałam kwalifikacje zawodowe uprawniające mnie do wykonywania zawodu dietetyka (322001).